Kategori Video

Kuş Kovucu

Ultrasonik kuş kovucu sistem ile insan kulağı etkilenmez ancak kuşlar için oldukça rahatsız edici bir titreşim sinyali gönderir. Böylelikle bu titreşimlerden rahatsız olan kuşlar o bölgeden uzaklaşır ve gelmek istemezler. Bu uygulama ile o yerleşke olası zararlardan korunmuş olur.

Serçe ve güvercin gibi yırtıcı olmayan uysal kuş türleri barınmak için iç alanları tercih ederken martı ve karga gibi agresif kuşlar ise dış alanlarda yaşamayı tercih ederler. Birçok kuş türü sürüler halinde yaşamaktadırlar. Eğer evimiz, işletmemiz veya fabrikamız kuşların istilasına maruz kalmış ise alınacak en ekonomik ve uzun süreli tedbir ultrasonik kuş kovucu ve destekleyici ürünler kullanmaktır. Kuşlar doğal yaşam alanları haricinde eğer bir alanınızı istila etmişler ise dış alandan getirdikleri yiyecek atıkları, dökülen tüyler ve dışkıları zamanla gider oluklarınızın tıkanmasına sebebiyet verir. Ayrıca kuş dışkıları asidik oldukları için bina izolasyonuna kısa sürede zarar verebilir. Ayrıca kuş dışkıları araçların boyalarında da hasar meydana getirmektedir. Eğer bir üretim alanına sahip iseniz bu ortamdaki hammadde, ürün veya stoklarınızda olumsuz olarak etkilenebilir. Tarımsal alanlarda ürünleriniz zarar görebilir. Tüm bu olumsuzluklarla baş etmek için kuşları bu alanlardan uzak tutmanız gerekebilir. Kuşlara herhangi bir zarar vermeden ultrasonik kuş kovucu cihazlar kullanarak onları istila alanından uzak tutmanız mümkündür.

Kuş Kovucu Cihazlar Nerelerde Kullanılır?

Genellikle kuşlar türlerine göre iç veya dış alanları tercih edebilmektedirler. Kuşların barınabileceği yerler; • Pencere kenarları • Çatılar • Teraslar ve balkonlar • Üretim alanları • Fabrikalar ve alışveriş merkezleri Güvercin, serçe ve kumru gibi kuş türleri için güvenli barınma ve beslenme alanları önemlidir. Bu tür kuşlar genellikle depo, üretim alanları, fabrika ve alışveriş merkezlerinde barınabilmektedirler. Buralarda barınmayı tercih etmelerinin en önemli nedeni yavrularını yırtıcı kuşlardan koruma imkanını buldukları içindir. Şehir hayatımızda kargaların yaşam ve barınma alanları genellikle parklar, çim alanları ve çatılardır. Martılar ise genellikle denize kıyısı olan yerlerde büyük problemdir ve bölgeye hâkim yüksek bina üstleri, çöp alanları, atık sahalar, sanayi alanları ile fabrika ve işletme binaları üstleridir.

Kuş Kovucu Sistem Nedir?

Kuş kovucu cihazlar, bulundukları ortama sonik ve ultrasonik sesler yaymaktadırlar. Bu sayede bulunduğunuz alana kuşların girişi engellenmiş olur. Şehirlerimizdeki aşırı betonlaşma neticesinde doğal ortamda kuşların yaşam şartları oldukça daralmıştır. Bunun doğal sonucu olarak kuşlar kendilerine uygun barınma ve beslenme alanları seçmek için arayışa girerler.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR