Kategori Video

Tırmık Dişi

Tarım Garaj ailesi olarak yüksek kaliteye sahip bu ürünleri sizlere özel paketler sayesinde iletiyoruz. Tercih edeceğiniz dişleri istediğiniz sayıda sipariş verebiliyorsunuz. Ürünler hakkında bir sorun yaşadığınız zaman ekibimizle iletişime geçebilir ve gerekli desteği alabilirsiniz. Biz, güvenilir ve kaliteli ürünlerimizle hizmetinizde olmaya, kullanışlı dişleri sizlere ulaştırmaya devam edeceğiz.

Tırmıklar, genellikle toprak üzerinde kullanılmaktadır. Toprağın temizlenmesi, toprağın karıştırılması ve havalandırılması için tırmıklardan yardım alınır. Tırmıkların kullanımı çok eski yıllara dayanmaktadır. Geçmişten günümüze tırmıkların kullanımında herhangi bir şey eksilmemiştir. Tarım alanında kullanılan bu ürün, insanların yapmak istediği işlemi kolaylıkla yapmasını sağlamaktadır. Ürünü kullanmak oldukça basittir. Uzun saplı bir süpürge gibi kullanılabilir. Tırmıklardan pek çok alanda faydalanılmaktadır. Toprak üzerine birikmiş ya da zemin üzerinde birikmiş yapraklar, ot ve çöp bu tırmıklar sayesinde temizlenir. Ekim zamanı öncesinde toprağa ekim yapılmadan toprağın hazırlanması gerekir. Toprağın karıştırılması, toprakta bulunan taşların temizlenmesi, toprakta bulunan otların temizlenmesi ve toprağın havalandırılması gerekmektedir. Kullanılan tırmıklar sayesinde tüm bu işlemler tamamlanmış olur. Bazı durumlarda tırmıkların parçalarına zarar gelebilir. Tırmık dişi temin ederek eksik parça tamamlanabilir.

Tırmık Dişi Nedir?

Tırmıkların geniş kullanım alanı bulunmaktadır. Fakat kullanılan tırmığın kullanım amacına uygun olması için uçlarının yani dişlerinin ihtiyaç duyulan özellikte olması gerekir. Tırmık dişi farklı boyutlarda ve özelliklerde olabilir. Genellikle kullanılan dişler ise şu şekildedir;

  • Sivri dişli tırmık
  • Yassı dişli tırmık
  • Pabuçlu tırmık

Farklı üç özellikteki dişler tekli olarak satılmaktadır.Bu dişler istenilen tırmıkta kullanılabilir. Dişlerin farklı özelliklerde olması tırmığın farklı alanlarda kullanılmasını sağlamaktadır. Tarım alanında kullanılan tırmıklardan istenilen verimli sonucun elde edilmesi önemlidir.

Tırmık Dişi Özellikleri

Tırmık dişi farklı yapılarda olsa da kaliteli ve dayanıklıdır. Tüm ürünlerde ısıl işlem uygulanmıştır. Dövme çelik hammaddeden üretilen bu dişler istenilen alanda kullanılabilir. Ürünlerin arasında fazla fiyat farkı bulunmamaktadır. Birçok firmaya göre uygun fiyat aralığında ürün satışı yapmaktayız. Ürünlerin uzunluğu 24 cm olurken kalınlığı ise 25 cm’dir. Toprağı istediğiniz gibi kullanabilmeniz için tırmıklardan yardım almanız önemlidir.
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR