DJNPVXY5
178,50₺ KDV Dahil
198,00₺ KDV Dahil
%10 İndirim
%10İndirim
Ücretsiz Kargo
Hızlı Kargo
Güvenli Alışveriş
Trgm-147-0.8 mm
35,00₺ KDV Dahil
Hızlı Kargo
Güvenli Alışveriş
CEFKLTX8
570,00₺ KDV Dahil
Ücretsiz Kargo
Hızlı Kargo
Güvenli Alışveriş
613-0000100
310,00₺ KDV Dahil
Ücretsiz Kargo
Hızlı Kargo
Güvenli Alışveriş
TG-G167
450,00₺ KDV Dahil
Ücretsiz Kargo
Hızlı Kargo
Güvenli Alışveriş
TG-CVKT11
574,90₺ KDV Dahil
Ücretsiz Kargo
Hızlı Kargo
Güvenli Alışveriş
TG-İLCLM010
750,00₺ KDV Dahil
787,50₺ KDV Dahil
%5 İndirim
%5İndirim
Ücretsiz Kargo
Hızlı Kargo
Güvenli Alışveriş
Kategori Video

İlaçlama Tabancaları

Tarım işleri ile uğraşan kişilerin kullandıkları ilaçlama tabancaları ile küçük boyutlardaki canlılar etkisiz hale getirerek ürünlere verilen zararlar önlenebilir. Bunun için ihtiyacınıza göre bir ilaçlama tabancası seçimi yapmanız gerekiyor. Çünkü, ilaçlama kategorisi altında yer alan birçok tabanca bulunuyor. Bu ilaçlama tabancalarının her birinin ise farklı özellikleri bulunmaktadır.

Ürünlerinizi korumak ve küçük canlıları ortadan kaldırmak için kullanabileceğiniz en etkili ilaçlama tabancalarından birisi ilaç püskürtme tabancası olmaktadır. İlaç püskürtme yöntemi ile birlikte yetiştirmek istediğiniz ağaç, yaprak, sebze ve meyvelerinizi küçük canlılardan kolay bir şekilde korumak mümkün.

İlaçlama Tabancası Özellikleri

İlaçlama tabancalarının birçok modeli bulunur. Bu modellerin her biri farklı özelliklere sahiptir. Tarım alanında yer alan ilaçlama tabancalarının bu kadar fazla olması kullanıcıların “en iyi ilaçlama tabancası” sorgusu hakkında araştırma yapmalarını sağlıyor.

İlaçlama tabancası çeşitleri tarım alanında çalışan kişilerin ihtiyaçların göre değişiyor. Ancak, alacağınız ürünün dayanıklı olması ve yüksek verim sağlaması en önemli kriterler arasında yer alıyor. Bu özelliklerin yanı sıra paslanmayan bir tetikli ilaçlama tabancası da istediğiniz verimi almanın yanı sıra uzun süreler işinizi görecektir. Bu tabancalar aynı zamanda traktörler ile çalışan makineler ile de kullanılabilmektedir.

En çok tercih edilen ilaçlama tabancaları arasında tomson ilaçlama tabancası yer almaktadır. Dayanıklı bir yapıda olması ve istenen verimi sağlaması açısından en kaliteli ilaçlama tabancaları arasında gösterilmektedir. Kullanıcıların bir diğer tercihi de ilaç pompası tabancası olmaktadır. Bu model ile bitkiler, zararlı bakteriler ve böcekler kolay bir şekilde etkisiz hale getirilebilir.

İlaçlama Makinesi Tabancası

Tarım alanlarında büyük bir alan ilaçlanacaksa kullanıcıların tercihi ilaçlama makinası tabancası olmalıdır. Bu makineler ile büyük bir alanı kısa süre içerisinde ilaçlayabilirsiniz. Böylelikle hem iş gücünden hem de vakitten tasarruf etmiş olursunuz. Tür olarak ikiye ayrılan ilaçlama makineleri elektrikli ve mekanik olarak ikiye ayrılır. Bu nedenden dolayı kullanım pratikliğine göre iki ilaçlama makinesi arasında seçim yapabilirsiniz.

İlaçlama işlemi için birçok makine kullanılmaktadır. Bu nedenle, kullanıcılar makine seçiminde kafa karışıklığı yaşayabilir. Bu durumu en aza indirmek için en kolay ve pratik bir şekilde işinizi görecek makineleri tercih etmeniz önerilir. Çünkü, bitkilerinizin büyüyüp gelişmesini sağlamak için zararlı bakterilerden ve böceklerden arındırmanız gerekir.

İlaçlama Tabancası Fiyatları

İlaçlama tabancalarının sahip olduğu özellikler ilaçlama tabancası fiyatları konusunda da etkili oluyor. Gerek araçlarda gerekse bireysel olarak kullanılan ilaçlama tabancaları en etkili ilaçlamanın oluşmasını sağlıyor. Bunun için ise kullanıcıların hangi türde ilaçlama yapacağına karar vermesi ve ekipmanların özelliklerini bilmesi gerekiyor. Eğer büyük bir tarım alanı ilaçlanacaksa ilaçlama makineleri, daha küçük bir alan ilaçlanacaksa ilaçlama tabancaları kullanılmalı. Örneğin ağaçlarınızı ilaçlayacaksanız ağaç ilaçlama tabancası kullanmanız gerekebilir.  Tetikli ilaçlama tabancası fiyatları da bu kapsamda değişiklik göstermektedir. Bütçenize en uygun ilaçlama ekipmanları için tarımgaraj.com’u ziyaret edebilir ve kampanyalardan yararlanabilirsiniz.