Kategori Video

Süt Sağım Makinaları

Çok sayıda hayvanın bulunduğu alanlarda ve işletmelerde süt sağım işleminin hızlı bir şekilde yapılması önem taşır. Bu noktada devreye sağım sistemleri giriyor. Manda ya da inek süt sağma makinesi çeşitlerini sitemizde inceleyebilir, bütçenize ya da ihtiyaçlarınıza uygun olanları kolaylıkla satın alabilirsiniz. En uygun inek süt sağma makinesi fiyatları ile karşılaşacak ve bütçe endişesi duymadan sipariş verebileceksiniz.

Süt Sağma Makineleri

Özel aparatları hayvanın memesine yerleştirerek süt sağımı işleminin steril ve hızlı şekilde yapılmasını sağlayan süt sağım makinası modelleri burada! Masaj tekniğini taklit eden bir sistemle süt sağımının gerçekleştirilmesini sağlayan bu ürünler, hayvanların cildinde tahrişe neden olmuyor. Oldukça konforlu bir vakumlama eylemi gerçekleştirdiğinden hayvanlar için de rahatsızlık verici bir boyut taşımıyor. Bu özelliklerle donatılmış olan, en ucuz inek süt sağma makinası fiyatları sitemizde geçerlidir.

İnek Süt Sağım Makineleri

Genel olarak inek sağma makinesi çeşitleri 5 kısımdan oluşur. Bunlar; vakum pompasıyla motoru, hortum, pulsatör, sağım başlıkları ve süt dolumu gerçekleşen haznedir. İnek sütünün sağımı için tasarlanan cihazların temizliği ve bakımı kolaylıkla yapılabilir. Günlük kullanıma uygun olmakla birlikte sessiz çalışma prensibine sahip olması da bu ürün çeşitlerinin tercih edilme nedenleridir.

Manda Süt Sağım Makineleri

Manda sütünün sağılması için kullanılan süt sağma makinesi ile inek sütünün sağımında kullanılan makineler farklı değildir. Aynı makineler ile hem inek hem de manda sütü sağılabilir. Bu ürünler tekli ya da çiftli olarak tasarlanabiliyor. 30 litre ya da 40 litre hacme sahip olan İlgün süt sağma makineleri gibi ürün çeşitlerini sitemizde detaylıca inceleyebilirsiniz.

Süt Sağma Makinesi Nasıl Kullanılır?

Elektrikli ya da benzinli olarak çalışan süt sağım makinesi üretimi gerçekleştiriliyor. Cihazı çalıştırarak vakum aparatlarının hayvanları meme kısmına yerleştirilmesi ile birlikte sağım işlemi de başlar. Sağım tamamlandıktan sonra cihazı kapatarak aparatlar hayvanların memesinden alınmalı ve temizlenmelidir. Markalar, otomatik süt sağma makinası üretebildiği gibi vakum gücünün manuel olarak ayarlanabildiği makineler de üretiyor.

Süt Sağma Makinesi Fiyatları

Piyasada çok farklı inek sağma makinesi fiyatları ile karşılaşabilirsiniz. Bunun nedeni markaların farklı materyaller ile farklı tasarımlar geliştiriyor ve üretiyor olmasıdır. Öncelikle manuel ile otomatik olan süt sağma makinası fiyatları farklı rakamlara tekabül eder. Ayrıca İlgün süt sağma makinesi fiyatları incelendiğinde de farklı rakamlarla karşılaşılabilir. Bu makineler tekli ya da çiftli olarak üretilebiliyor ve bu özelliği de fiyatlar üzerinden belirleyici oluyor. Sitemizde ise İlgün süt sağma makinesi fiyatı olarak en düşük rakamları görebilirsiniz. İndirimler ve ödeme kolaylıklarından da faydalanarak ihtiyacınıza yönelik süt sağım makinelerinden hemen temin edebilirsiniz.

Süt Sağma Makinesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Süt sağma makinesi alırken ihtiyaçlarınızı ve hayvan sayısını göz önünde bulundurmanızda fayda var. Piyasa araştırması yaparken güç ve maliyet arasındaki dengeye de dikkat etmelisiniz. Hayvanların hareket etmesi durumunda memeden ayrılmayan vakum aparatları olan bir modeli seçmeniz, süt sağımının daha sorunsuz gerçekleşmesini sağlar. Temizliği ve bakımı kolay olan, kolay taşınan bir modele yönelmenizi öneririz. Ayrıca uygun rakamlardan oluşan süt makinesi fiyatları bütçenizi daha verimli kullanmanızı da sağlayacaktır.

Süt Sağım Makinesi Nasıl Temizlenir?

Kullanılan süt sağım makinesi temizliğinin çok güçlü kimyasallar ile yapılması cihaza ve aparatlarına zarar verir. Sadece ılık su ve sabun ile temizliği yapılabilir. Temizlik sonrasında özellikle vakum aparatlarının çok iyi durulanması gerekir. Steril bir şekilde muhafaza edilmesine de önem verilmelidir. Süt sağım makinelerinin memelik lastiği, başlığı, hortum bölümü, yağı gibi özel bakımlarının ihmal edilmemesi, makinelerin uzun bir kullanım ömrü sunmasını sağlar.

En az temizliği kadar rutin bakımlarının da doğru şekilde ve aksatılmadan yapılmasına önem verilmelidir. Bu sayede cihazın sorunsuz bir şekilde çalışması mümkün olacak ve performans kaybı da yaşamayacaktır. En düşük süt sağım makinası fiyatları ayrıcalığını kaçırmayın ve hemen model seçimi yaparak sitemiz üzerinden online sipariş verin!

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR