TG-ARI049
450,00₺ KDV Dahil
Ücretsiz Kargo
Hızlı Kargo
Güvenli Alışveriş
TG-ARI037
165,00₺ KDV Dahil
Ücretsiz Kargo
Hızlı Kargo
Güvenli Alışveriş
TG-ARI0117A
100,00₺ KDV Dahil
Hızlı Kargo
Güvenli Alışveriş
TG-ARI038
175,00₺ KDV Dahil
200,00₺ KDV Dahil
%13 İndirim
%13İndirim
Ücretsiz Kargo
Hızlı Kargo
Güvenli Alışveriş
TG-MSKCCK01
165,00₺ KDV Dahil
185,00₺ KDV Dahil
%11 İndirim
%11İndirim
Ücretsiz Kargo
TG-MSKCCK02
165,00₺ KDV Dahil
185,00₺ KDV Dahil
%11 İndirim
%11İndirim
Ücretsiz Kargo
Hızlı Kargo
Güvenli Alışveriş
Tükendi
TG-ARI040
105,00₺ KDV Dahil
106,00₺ KDV Dahil
Hızlı Kargo
Güvenli Alışveriş
Kategori Video

Arıcı Maskesi

Sayfamızda yer alan arıcı maskesi modellerimizin her birisi birinci sınıf malzemeden imal edilmiştir. Sizi arı saldırılarına karşı korumakta, gün ışığından etlenmenizi en aza indirmekte ve işlerinizi yaparken hareketlerinizi kısıtlamamaktadır. Giymesi, çıkarması pratik, cepleri sayesinde fonksiyonellikleri artmaktadır. Çoğunun baş bölmesi tamamen ayrılabilmekte, ön tarafları fermuarlı olduğu için rahatlıkla giyilebilmekte, cepleri eşyalarınızı koymanıza olanak vermektedir.

Arıcılık, bal elde etmek amacıyla yapılan bir hayvancılık türüdür. Doğanın harikası olan arılar çiçeklerden topladıkları polenlerden bal yaparlar ve hangi çiçekten polen almışlarsa, hangi yörede, hangi bitkilerden arılar beslenmişlerse ortaya çıkardıkları ballar da o özellikte olur. Bu yüzden her bal birbirinden farklıdır. Bu yüzdende bal, doğadaki en mucizevi yiyeceklerden bir tanesidir.

Kaliteli ve Güvenli Arıcı Maskesi Modelleri

Arıcı maskesi çeşitli özelliklere sahip olmalıdır. Öncelikle bu ekipmanlar bir tercih değil zorunluluktur. Çünkü arıların sokması bazı kişilerde alerji yapabilir. Bazı kişilerde de tek bir arının sokması sorun oluşturmazken birçok arının sokması sorun oluşturabilir. Zehirlemeye kadar işi götürebilir. Bu yüzden de mutlaka koruyucu kıyafet kullanarak arılarla iştigal olmak gerekir. Dolayısıyla seçeceğiniz ürünün öncelikle güçlü bir koruma sağlaması gerekir. Kumaşının çok ince olmaması, arının iğnesini geçirebilmesine izin vermemesi gerekir. Her detayının sağlam olması, dikiş aralarından, fermuar aralarında ya da gözcek altlarından arıların girmesine fırsat vermemesi gerekir. İkinci olarak hareketlerinizi kısıtlamaması gerekir. Çünkü bu elbiseleri giydikten sonra arılarla meşgul olursunuz. Kovanlarınızı açıp kapatır, çıtaları, petekleri yerinden hareket ettirirsiniz. Dolayısıyla kullanacağınız kıyafetin sizi koruduğu gibi hareketlerinizi kısıtlamaması da gerekir. Hem gövde hem de baş kısmının tasarımında bu detaylar atlanmamalı, özellikle göz ve yüz çevresinden dışarının rahatlıkla görülürken arıların sokmasına, saldırısına fırsat vermemesi gerekir.

Kullanımı Pratik Arıcı Maskeleri

Arıcılık herkesin yapabileceği bir iş olmasa da tutkunları tarafından çok büyük bir özveriyle yapılır. Arıcılar her kovana, her arıya şefkatle yaklaşarak onları tanımaya, onlarla iletişim kurmaya çalışırlar. Fakat doğaları gereği arılar sokan canlılardır. Kendilerini savunma için kullandıkları iğneleriyle kendilerini tehlikede hissettiklerinde, kovanlarını, ballarını tehlikede hissettiklerinde savunma mekanizmalarını kullanırlar. Sahipleri de olsa sokmaya çalışırlar. Bu yüzden de arıcıları mutlaka çeşitli ekipmanlar kullanmaları gerekir. Arıcı ekipmanlarının başında arıcı maskesi gelir. Firma olarak tercihinize sunduğumuz ürünlerin tamamı birinci sınıf kalitede ve tasarımdadır. Bu sayede arılarınızla ilgilenirken, onlara ilaç verirken, bal alırken, kovanlarını düzenlerken, oğul ile ilgilenirken ve diğer bütün aşamalarda kendinizi güvende hissedebilirseniz.