Kategori Video

 

Yonca Tohumu

Sizler de yonca ekimi yapmak istiyorsanız ve tohuma ihtiyacınız varsa site üzerinden tohum temini yapabilirsiniz. Sizlere sunduğumuz tohumlar güvenilir, kaliteli, sağlıklı ve sertifikalıdır. Özel paketinde kullanıma hazır hale getirilen tohumlar gerekli şartlar altında uzun süre muhafaza edilebilir. Satın aldığınız tohumun verimli olmasını istersiniz. Biz, sizlere sunduğumuz tohumla yüksek oranda verimlilik garantisi veriyoruz. Toprağa ektiğiniz tohum çıkmaya başladığı zaman doğal yeşil ve dolgun yoncalara sahip olacaksınız. Böylelikle ekim yaptığınız alanda beklentinizin üstünde yonca elde etmiş olacaksınız.

Yonca Tohumu Özellikleri Neler?

Yonca tohumu ülkemizin en önemli tohum kaynaklarından biridir. Özellikle hayvan yetiştiriciliğinin yaygın olduğu bölgelerde yoncalara her zaman ihtiyaç duyulur. Yonca ekimi için özel bölgeler belirlenmiştir.Ülkemizde yoncaya verilen değer oldukça fazla. Her sene düzenli olarak yapılan yonca haşatından en çok faydalanan ise hayvanlar oluyor. Hayvanların iyi beslenmesi için hasadın iyi olması gerekiyor. İyi bir hasat için de doğru ve güvenilir tohum kullanmak gerekiyor. İnternet sitesi üzerinden sizlere sunduğumuz yonca tohumu sayesinde her sene verimli yonca hasadı yapabilirsiniz. Satın alacağınız ürünün özellikleri şu şekilde;

• Yonca boyu uzundur ve diktir.

• Ekim sonrasında çıkan yoncalar doğal yeşil renkte ve dolgun yapıdadır.

• Yoncalar soğuğa ve kurağa karşı dayanıklıdır.

• Tohumlar, yonca hastalıklarına karşı dirençlidir.

Sizlere sunduğumuz tohumlar tamamen doğaldır. Toprağa ektiğiniz tohumlarda verim kaybı yaşamamış olursunuz. Ekim sonrasında tohumlar uzun boyda ve dik yapıda yoncalara dönüşür. Yeşil renkte ve dolgun olarak gelişen yoncalar soğuğa ve kurağa karşı dayanıklıdır. Yoncaların gelişim sürecinde ve gelişim sürecini tamamladıktan sonra bazı bitkisel hastalıklara yakalanabilir. Site üzerinden temin edeceğiniz tohumlarla bu hastalıklardan kurtulmuş olursunuz.

Yonca Tohumu Ne Zaman Ekilir?

Eğer yonca ekmek istiyorsanız sonbahar ve ilkbahar aylarını beklemeniz gerekir. Genel olarak ilkbaharda yonca tohumu ekmek daha yaygındır. Ortalama bir hesap yapılacak olunursa 1 hektarlık alana 20 kg ile 40 kg aralığında tohuma ihtiyaç duyulur. Site üzerinden temin edeceğiniz tohum paketinde detaylar sizinle paylaşılmıştır. Paket üzerinde yer alan bilgiler doğrultusunda ne kadar alan için ne kadar tohum kullanmanız gerektiğini öğrenebilirsiniz ve bu doğrultuda tohum ekimi yapabilirsiniz. Traktör ya da makine aracılığı ile yonca ekimi yapabilirsiniz. Tohum ekimi yaptıktan 1 hafta sonra tohumların filizlendiğini görmüş olursunuz. Verimli ve sağlıklı yonca yetiştirmek için site üzerinden sizlere sunduğumuz tohumları inceleyebilir, tercihinizi güvenle yapabilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR