Kategori Video

Arı Petekleri

Arılar için hayati önem taşıyan arı petekleri, güvenilir alışveriş garantisi ile sizlere ulaştırılıyor. Arılar, balmumu üreterek petek gözlerini örmeye başlar. Oluşturulan peteklerde hem bal depolaması yapılır hem de yavru arılar büyütülür. Arılar için önemli bir yere sahip olan petekler ise farklı yöntemlerle hazırlanarak sizlere sunulmaktadır.

Sitemiz üzerinden üç farklı petek şu şekildedir;

  • Temel petek soğuk döküm
  • Temel petek sıcak döküm
  • Filtrelenmiş balmumu

En uygun fiyatlarla güvenilir ve kaliteli petekler için site üzerinden rahatlıkla alışveriş yapabilirsiniz. Soğuk döküm ve sıcak döküm petekler 1 kg olarak, filtrelenmiş balmumu ise saf külçe olarak sizlere ulaştırılmaktadır.

En Çok Tercih Edilen Arı Petekleri

Arı petekleri arasında en çok soğuk döküm ve sıcak döküm petek tercih edilmektedir. Sıcak döküm yöntemiyle üretilen petekler steril edilmiş saf balmumu ile yapılmaktadır. 1 kilogramlık sıcak döküm petek içerisinde 14 – 15 adet petek yer alır. Peteklerin ölçüleri ise 21x41 santimetredir. Soğuk döküm petekler ise soğuk pres yöntemiyle elde edilir. Soğuk döküm petekler esnek ve kırılmaz bir yapıya sahiptir. 1 kilogramlık petek içerisinde 15 – 16 adet petek bulunmaktadır. İki petek çeşidinde de petek ölçüleri küçüldükçe petek sayısı artmaktadır. Bakanlık onaylı olan, güvenilir, kaliteli, arılar ve arı sağlığı için uygun olan petekler uygun fiyat aralığı ile sizlere sunuluyor.

Arı Petekleri İçinde Filtrelenmiş Balmumu

Arı petekleri farklı yöntemlerle hazırlanıyor ve arılar için uygun hale getiriliyor. Peteklerle birlikte filtrelenmiş balmumu da arı yetiştiricileri tarafından tercih ediliyor. İhtiyaç doğrultusunda temin edebileceğiniz filtrelenmiş balmumu 1 kilogramlık saf külçe olarak kullanıma sunuluyor. Konya arıcılarından tedarik edilen yerli balmumu saftır. Herhangi bir kimyasal ve yabancı maddenin bulunmadığı balmumu yüksek kaliteye sahiptir. Çeşitli arı petek ürünlerinin doğal yollarla eritilmesi ve bir araya getirilmesi sonucunda bu ürün oluşturulmuştur. Saf balmumunun kullanım alanları:

  • Petek üretimi
  • Petek basımı
  • Arıcılıkta kovan koruma 
  • Arıcılıkta kovan kaplama 

Başta petek üretimi olmak üzere farklı alanlarda kullanılan saf balmumu en uygun adet fiyatı ile sizlere sunuluyor. Ürünün kalitesi ispatlanmıştır. Petek ve balmumu siparişlerinizde herhangi bir alt limit bulunmamaktadır. İhtiyacınız olan ürünü istediğiniz sayıda sipariş verebilirsiniz. Siparişleriniz en kısa sürede adresinize ulaştırılır. Taşıma sırasında ürünlerin zarar görmemesi adına gerekli tüm önlemler alınır. Yerli üretim olan petek ve balmumu, orijinal paketiyle ve kolay iade seçeneği ile sizlere teslim edilir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR