TG-HY012A
1.910,00₺
Ücretsiz Kargo
Hızlı Kargo
Güvenli Alışveriş
TG-BZG002
1.910,00₺
Ücretsiz Kargo
Hızlı Kargo
Güvenli Alışveriş
TG-Relacdeve
1.900,00₺
Ücretsiz Kargo
Hızlı Kargo
Güvenli Alışveriş
FGHST239
85,00₺ KDV Dahil
Hızlı Kargo
Güvenli Alışveriş
Kategori Video

Buzağı Mamaları

Buzağı mamaları, süt proteinlerini içeren ürünlerdir. Bu ürünler, buzağıların ağız sütünden sonraki dönemde kullanılması için önerilir. Buzağı maması, genellikle buzağıların erken gelişimlerini destekleyen ürünler arasında yer alır. Bu ürünler, buzağıların ihtiyaç duyduğu bütün besin maddelerini içerisinde barındırır. Bununla birlikte vitaminli buzağı maması çeşitleri de bu canlıların bağışıklık sistemlerinin iyileştirilmesine ve geliştirilmesine katkı sağlar. Toz formundaki bu ürünler, vitamin ve mineral açısından inek sütüne göre daha zengindir. Ayrıca bu ürünler, daha ekonomiktir. Bu açıdan tercih edilmesi önerilen mamalar ile buzağı ölümlerinde de azalmalar görülebilir. Pek çok açıdan fayda sağlayan bu ürünler, buzağı ishallerini de önleyebileceği için tercih edilebilir. Bu ürünler arasında en iyi buzağı maması çeşidini seçerek buzağıların gelişimine katkı sağlayabilirsiniz.

Buzağı Maması Faydaları

Buzağı gibi hayvanlar için pek çok çeşitte mama bulunur. Özellikle hayvancılıkla uğraşan kişilerin daha çok dikkatini çeken bu mamalar, buzağı, kuzu ve oğlak maması şeklinde görülebilir. Bu mamalar, farklı şekillerde sunulduğu için istenilen çeşitte bir ürün seçmek mümkündür. Örneğin, kolay sindirilebilen mama çeşitlerinden biri olan lacto buzağı maması, bitkisel protein kaynakları ve süt kaynaklı proteinlerin kombinasyonunu içerdiği için tercih edilebilir. Bunun yanı sıra kuzu maması seçerken hem kuzu hem de oğlaklar için kullanılan bir ürün seçilebilir. Ayrıca bu mamaların bazı faydaları da bulunur. Bunlar:

  • Buzağı mamaları, hayvanların düzenli ve sağlıklı bir şekilde büyümesine katkı sağlar.
  • İçerdiği probiyotikler ile sindirim sistemini stabilize eden bu ürünler, vitamin ve mineralleri dengeli şekilde içerir.
  • Suda iyi bir şekilde çözünen bu ürünler köpük oluşturmaz.
  • Bağışıklık sistemi açısından fayda sağlayan buzağı mama çeşitleri, daha sağlıklı hayvanlar yetiştirilmesine katkı sağlar.

Bu faydaları ile özellikle hayvancılıkla ilgilenen kişiler için bu buzağı mama çeşitleri, her şekli ile insanlara kolaylık sağlar.

Buzağı Maması Fiyatları

Buzağıların sağlıklı bir şekilde büyümesine destek olan bu ürünler uygun fiyatlarda sunulur. Buzağı maması fiyatları, genellikle ürünün markasına, içeriğine ve kg göre değişiklik gösterir. Örneğin, buzağı maması 25 kg ile 10 kg arasında fiyat farkı görülebilir. Bunun yanı sıra içerdiği bitkisel kaynaklı yağlar ile yüksek bir enerji sağlayan bu ürünler arasından tercih edebileceğiniz lacto kuzu maması fiyatı diğer ürünlere göre daha uygun olabilir. Buzağı maması ve kuzu maması fiyatları farklılık gösterse de her bütçeye uygun bir ürün bulmak mümkündür. Farklı fiyatlarda sunulan bu ürünler, aynı zamanda ekonomiktir. Bu açıdan tarımgaraj.com üzerinden tercih edeceğiniz ekonomik bir mama çeşidi ile siz de hayvanlarınızı kolay ve sağlıklı bir şekilde yetiştirebilirsiniz.

Not: Hayvancılık alanında yem kullanımı ve yem katkı ürünleri kullanımında hayvanlarınızı yemlediğiniz yem ve yem katkı madde sıcaklığı 38° (derece) olması; tüketilem yem ve yem katkı ürünlerinin hayvanlarınıza sağladığı verimi tam olarak yansıtacaktır. Örnek Olarak; Araştırmalara göre hayvan vücut sıcaklığı 30° ile sabit olmakla birlikte; Ürünlerimiz 38° sıcaklığa sahip olarak tüketildiğinde hayvanlarınız için daha verimli olcağından; yem ve yem katkılı maddelerini tüketirken hayvanlarınız ısıtabilme için ayrıca enerji harcayacaklardır, bu ısıtma sürecinde enerji kaybı yaşanacaktır. Hayvanlarınızda enerji kaybının önüne geçebilmek adına tarafınıza hediye olarak iletilen  Alkollu Su Sıcaklık Ölçme Termometresi ile tüketilen yem veya hayvan yem katkı maddesi sıcaklığını 38°ye ayarlayarak hayvanlarınızda enerji kaybının önüne geçebilir buna ek olarak kazanılan enerji ve kalori artışını öngörebilirsiniz.


cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR