Kofasil Lac Silaj Katkısı 50 Gr

Kofasil Lac Silaj Katkısı 50 Gr

5,00
Fiyat : 711,94₺(KDV Dahil)
İndirimli : 710,94₺(KDV Dahil)
Stok Miktarı : 0

Kofasil Lac Silaj Katkısı 50 Gr Özellikleri

KOFASIL® LAC, çiftlik hayvanları için hazırlanan silajın pH’sını içerdiği laktik asit bakterileriyle hızla düşürerek fermentasyon kalitesini artıran ve bozulmaya yol açan mikrooranizmaların üremesini baskılayan heterofermentatif bakteri preparatıdır.

KOFASIL LAC Silaj Katkısı, laktik asit bakterileri Lactobacillus plantarum'dan iki homofermentatif suş içeren bir bakteriyel preparattır.  Çoğunlukla ham protein açısından zengin silaj ürünlerine (çim, baklagil bitkiler, bütün baklagiller gibi) KOFASIL LAC kullanılması, Ph'nın hızla düşmesine yol açar ve yoğun laktik asit oluşturur. Bu, istenmeyen zararlı bakterilerin (örneğin, klostridya) gelişimini engeller ve kayıpları önemli ölçüde azaltır. Yem bitkilerini KOFASIL LAC ile işleme tabi tutmak, yüksek hijyenik, yüksek performanslı sığırlara beslenmek için ideal olan besleyici açısından zengin, yüksek enerjili bir silaj ile sonuçlanır.

En iyi performans için, hayvanlar lezzetli, tüketilebilir ve besin madde değeri olan silaja ihtiyaç duyarlar. Mükemmel kalitedeki silaj optimum verim için zorunludur. Silaj yemin kalitesi, silaj oluşumu sırasındaki laktik asit bakteri çoğalması ile gerçekleşen fermantasyon ile silajı koruyan ve kalitesini devam ettiren ürünler ile doğrudan alakalıdır. Optimum fermantasyon koşulları (nemin düzeyi, ısı, şeker miktarı ve havanın girişinin engellenmesi) ile birlikte silajın açıldıktan sonra kızışmasının engellenmesi, başarılı silaj yapımında anahtar faktörlerdir. Organik asit katkısı KOFASIL® LAC, çok zorlayıcı koşullarda dahi mükemmel silaj kalitesine ulaşmakta yardımcıdır.

Kullanım Şekli:

1 gr/ton yem (min. 100.000 bakteri/g yem) oranında kullanılır.

(100 gr’lık 1 poşet KOFASIL® LAC 100 ton silaj için yeterlidir.)

5 litre klorsuz musluk suyuna 1 poşet KOFASIL LAC konulur ve iyice çalkalanır. İstenen kullanım hacmine göre aşağıdaki tabloda yazılan oranlarda musluk suyu ile tekrar seyreltilir ve uygulanır:

Uygulama dozu:

Su ile dilüsyon(Litre, her bir ton yem için) 0.5-45, 1.0-95, 1.5-145, 2.0-195

50 gramlık metalize poşette gönderim sağlanmaktadır.

Sıvı uygulaması için uygun ekipman kullanın. Homojen olarak karıştırın

Güvenli alışverişin adresi www.tarimgaraj.com

DetayContact
Detay İkon
 • Kolay
  İade
 • Kapıda Ödeme
  Kredi Kartı/ Nakit
 • %4 İndirim
  Havale/Eft
 • 150TL ve üzeri
  Ücretsiz Kargo