Karabuğday Tohumu
Karabuğday Tohumu
Karabuğday Tohumu
Karabuğday Tohumu
Karabuğday Tohumu

Karabuğday Tohumu

5,00
Fiyat : 85,00₺(KDV Dahil)
Stok Miktarı : 21
Arzuman Tohum

 Karabuğday Tohumu 1 Kg - Glutensiz Un

Karabuğday Tohumu satışı 1 kg'lık fiyatıdır. Farklı alımlar için seçim yapabilirsiniz.

Karabuğday Tohumu Nedir, Nasıl Kullanılır ve Önemi?

Karabuğdayın doğada çiçeğin olmadığı dönemde çiçeklendiği ve 90 günlük ömrünün 45 gününde çiçek açtığı karabuğdayın çiçeğinin ballı olması nedeniyle arıcılık açısından önemlidir Çiçekleri kokuludur ve bal arılarının nektar toplaması için çok caziptir. Karabuğdaydan üretilen bal koyu renklidir ve güçlü bir tat ihtiva etmektedir.

Arıcıların çiçek bulamadıkları dönemde arılarını çiçeğin çok olduğu bölgelere taşımak zorunda kalıyor karabuğday sayesinde üreticinin arılarını taşımaktan ve nakliye işleminden kurtulabilir.

Dünya genelinde yapılan uygulamaları incelediğinde araştırmalara göre 4 dekar karabuğday ekili alanda yapılan arıcılıktan 60-70 kilogram bal hasadı yapılabiliyor. Karabuğday çiçeğinden elde edilen balın dünya borsalarında diğer ballara göre daha pahalı olduğu Arıcılar meralara karabuğday ekimi yaparlarsa önemli bir kaynak sağlayabilecekler.

Glutensiz un üretiminde kullanılan ve büyük önem arz eden karabuğday sağlık yönünden faydaları ve oluşturduğu pazar açısından verimi ve getirisi yüksektir.

Çölyak Hastalığının diyetinde büyük önem arz eden glutensiz gıdalar karabuğday dan elde edilen meyveler sonucunda üretilmektedir.

Çölyak hastaları,  buğday,  arpa, çavdar, yulaflı gıdalar tüketmedikleri gibi ayrıca marketlerde satılan hazır gıdaların içeriklerine dikkat etmelidirler. Mutlaka gluten içermeyen gıdalar tüketmeliler.

Karabuğday tohumu arılarınıza yüksek nektar ve polen kaynağı sağlayabilirsiniz. Üretilen ürünler ile karabuğday bitki balı olarakta ayrıcalıklı bir pazar oluştura bilirisiniz.

Karabuğday tohumu kurak, engebeli arazilerde, serin iklimlerde yetişebilir. Hızlı büyür yüksek polen ve nektar verimi ile  bakımı kolaydır

Araştırmalara göre 4 dekar karabuğday ekili alanda yapılan arıcılıktan 60-70 kilogram karabuğday bal hasadı yapıldığını ortaya çıkmıştır.

Ürünümüz yerli üretim olup; 24 ay garantilidir.

prapazar.com pazaryeri ticimax entegrasyonu

Benzer Ürünler
DetayContact
Detay İkon
 • Kolay
  İade
 • Kapıda Ödeme
  Kredi Kartı/ Nakit
 • %4 İndirim
  Havale/Eft
 • 150TL ve üzeri
  Ücretsiz Kargo