Benzer Ürünler
Palmiye TurfMaster Grass Seed Mıxture İthal Çim Tohumu
Palmiye TurfMaster Grass Seed Mıxture İthal Çim Tohumu
Palmiye TurfMaster Grass Seed Mıxture İthal Çim Tohumu
Palmiye TurfMaster Grass Seed Mıxture İthal Çim Tohumu

Palmiye TurfMaster Grass Seed Mıxture İthal Çim Tohumu

5,00
Fiyat : 534,50₺(KDV Dahil)
İndirimli : 533,50₺(KDV Dahil)
Stok Miktarı : 0

Her gün saat 14:00' a kadar gelen tüm siparişler aynı gün içerisinde kargoya teslim edilmektedir.

Palmiye TurfMaster Grass Seed Mıxture İthal Çim Tohumu-10 Kg

 Palmiye TurfMaster Grass Seed Mıxture İthal Çim Tohumu; Yeşile ihtiyaç duyulan her alanda rahatlıkla kullanabileceğiniz, uyumlu ve dayanıklı bir çim tohumu olan  İthal çim tohumu 5 karışımı içinde barındırır.

Çok güçlü vegetatif  aksamı sayesinde olumsuz çevre koşullarına ve  mantari hastalıklarına karşı  dirençli, toprak altı kök gelişimi kuvvetli, bu neden ile

çabuk çıkış gösteren karışım ile muhteşem yeşillikte, iç açıcı ve ferah çim alanlara sahip olabilirsiniz.

Genellikle 20 metre kareye 1 kg çim tohumu uygulanmaktadır.

İÇERİK:

% 10 Çok Yıllık Çim

% 40 Grande II Kamissi Yumak

% 20 Tıtan RX Kamissi Yumak

% 10 Çayır Salkım Otu

Tohumdan Çim Yetiştiriciliği İle İlgili Genel Bilgiler

İthal Çim Ekimi İçin Toprak Hazırlığı

Tohum ekeceğiniz alanı 20 cm derinilğinde belleyin. Gölge alanlarda en fazla yaşanan sorunlar bitkinin ihtiyacından çok suyun bulunması ve bunun neticesinde yosunlaşmaya neden olmaktadır. Fazla su bitki köklerinin gelişmesini ve hava almasını engelleyecek ve ölümüne neden olacaktır. Yosun oluşumu da çimlerin besinlerini kullanarak çimi hızlı bir şekilde yok edecektir.. Bu nedenleri ortadan kaldırmak için tabana daha fazla demre kumu (3/1), m²'ye 300 gr organik gübre,yosun problemini önlemek için  Anti-yosun Gübresi kullanabilirsiniz.

Ekim yapacağınız yüzeyi birkaç kez daha tırmıkla düzeltip, tercihen bir silindir ile ezin. Böylece, daha sonra bakım aşamasında işinizi çok kolaylaştıracak yeknesak ve düz bir yüzey elde edin.

Çim Tohum Ekimi

Hava koşullarına göre tohum ekimini, Mart ile Ekim ayları arasında, aşırı sıcak ve kuru dönemler dışında, şemada gösterildiği gibi çapraz savurma yöntemiyle yapın.

İnce bir tırmıkla tohumların toprak yüzeyinde fazla derine gitmeden, homojen bir şekilde dağılmasını sağlayın. Daha sonra üzerlerini en fazla 1 cm kalınlığında, ince bir toprak tabakasıyla örtün. 

Tekrar silindirle veya benzer bir yöntemle yüzeyi sıkıştırın.

Çok ince - sisleme şeklinde - damlacıklarla sulayın. Sulama işlemi sırasında tohumların yüzeye çıkmamasına özen gösterin.

Çim Bakım

İlk biçim işlemini çimler yaklaşık 10 cm uzunluğa erişince, çok keskin bıçaklı çim biçme makinesi ile toprak kuru halde iken, bitkinin köklerinden yolunmamalarına dikkat ederek yapılmalıdır. Biçim işleminden sonra sulama yapabilirsiniz. 

Daha sonraki biçme işlemlerini, sıcak dönemde, tercihen sabah erken veya akşam saatlerinde, gerekiyorsa (toprağın 5 cm altında nem varsa sulamayı erteleyin) yapın.

Her sulama, bir miktar besini yıkama yoluyla çimlere yararlı olmaya fırsat bulamadan yok edeceğinden, 3 ila 4 sulamada bir kez Vilmorin Çim Gübresi, kış aylarına girerken Organik Gübre uygulayın. Alanda yosunlaşma görülürse, tarife uyarak Vilmorin Anti-yosun Gübresi kullanın.

Ürünümüz yerli üretim olup; 24 ay garantilidir.

DetayContact
Detay İkon
 • Kolay
  İade
 • Kapıda Ödeme
  Kredi Kartı/ Nakit
 • %4 İndirim
  Havale/Eft
 • 150TL ve üzeri
  Ücretsiz Kargo