HIZLI İADE VE SERVİS | TARIM GARAJ

Tarim Garaj' da İade İşlemlerinizi Kolayca Tamamlayabilirsiniz. 

Tamamlamış Olduğunuz Siparişlerinizi  İlk 14 Gün İçerisinde Tarim Garaj Web Sitesi Üzerinden İADE&DEĞİŞİM FORMU Yada SERVİS&BAKIM FORMU Doldurup Bu Aşamadan Sonra Sizlere İleteceğimiz Kargo Firmalarının İade Kodları ile Tarafımıza Ürün Gönderimini Gerçekleştirebilirsiniz.

Siparişlerinizde Tarafınızca Kullanımından Kaynaklanan Ürün Hasar ve  Ürün Hatalarında İade ve İptal İşlemi Gerçekleştirilemez.

NOT: İade ve Değişim İşlemlerinizde Kredi Kartı İle Taksitli Olarak Ödeme Yapmanız Durumunda; Bankanız Aracılığı Yapmış Olacağınız Vadeli Ödeme Tutarı Aynı Gün İade Gerçekleştirmeniz Dahilinde Tarafınıza Ödenir.

Aynı Gün Gerçekleştirilmeyen İade İşlemlerinde Ödemiş Olduğunuz Tutar; Yine Taksitli Bir Şekilde Bankanız Tarafından Hesabınıza Yatırılacaktır.

 

DEĞERLİ MÜŞTERİLERİMİZ İADE & DEĞİŞİM VEYA SERVİS-BAKIM İŞLEMLERİNİZDE FİRMAMIZ ADINA GÖNDERİM SAĞLAYABİLMEK İÇİN YAPMANIZ GEREKEN İŞLEMLER;

ÖNCELİKLE, İADE FORMUNDAKİ ALANLAR EKSİKSİZ BİR ŞEKİLDE DOLDURULMALIDIR.

DOLDURMUŞ OLDUĞUNUZ BU FORM TARAFIMIZA KISA SÜRE İÇERİSİNDE İLETİLECEK VE SİZLERE SMS YOLU İLE KARGO FİRMALARININ İADE KODLARI PAYLAŞILACAKTIR.

SİZE GÖNDERİLECEK KODLARIN DIŞINDA GÖNDERİM YAPMIŞ OLDUĞUNUZ ÜRÜNLER TARAFIMIZCA KABUL EDİLMEYECEK VE TEKRAR SİZE İADE EDİLECEKTİR.

NOT: KARGO FİRMA GÖNDERİ KODU İLE FİRMA ADINA GÖNDERİM SAĞLANMAYAN GÖNDERİLER TARAFINIZA GERİ GÖNDERİLECEKTİR.

TEŞEKKÜRLER.

 

 

<<İADE&DEĞİŞİM FORMU DOLDURMAK İÇİN TIKLAYINIZ >>

<<SERVİS&BAKIM FORMU DOLDURMAK İÇİN TIKLAYINIZ>>

Sitemiz, tüketici haklarını koruma ilkesini en öncelikli kuralları arasında tutmaktadır. Bu anlamda, Sitemizde alışverişleriniz sırasında yaşadığınız ürün ve servis kaynaklı her türlü sorun titizlikle değerlendirilmekte ve en kısa sürede çözüme kavuşturulabilmektedir. 

İade Süresi (Cayma Hakkı) Kaç Gündür?

Alıcı; mal satışına ilişkin mesafeli sözleşmelerde, malı teslim aldığı tarihten itibaren on dört gün içerisinde hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiç bir gerekçe göstermeksizin malı reddederek sözleşmeden cayma hakkına sahiptir. Hizmet sunumuna ilişkin mesafeli sözleşmelerde ise, bu süre sözleşmenin imzalandığı tarihte başlar. Sözleşmede, hizmetin ifasının on dört günlük süre dolmadan yapılması kararlaştırılmışsa, tüketici ifanın başlayacağı tarihe kadar cayma hakkını kullanabilir. 
Cayma hakkının kullanılması için Alıcı tarafından on dört günlük süre içinde Satıcıya yukarıda bildirilen faks, telefon veya elektronik posta ile bildirimde bulunulması ve mal/hizmetin Mesafeli Satış Sözleşmesi’nin 4. Madde hükümleri çerçevesinde ve işbu Sözleşmenin ayrılmaz parçası olan ve www.tarimgaraj.com web sitesinde yayınlanmış olan ön bilgiler gereğince, ambalaj ve içeriğinin hasar görmemiş olması ve Satıcı tarafından tekrar satışa arz edilebilir nitelikte olması şarttır. Cayma Hakkı kapsamında yer alan iade usulleri Mesafeli Satış Sözleşmesinde yer almaktadır. Bu hakkın kullanılması halinde, 3. kişiye veya Alıcıya teslim edilen mal/hizmete ilişkin fatura aslının iadesi zorunludur. Cayma hakkına ilişkin ihbarın ulaşmasını takip eden en geç 14 (on dört) gün içinde mal/hizmet bedeli Alıcıya iade edilir ve 10 (on) günlük süre içinde mal/hizmeti alıcı iade etmekle mükelleftir. Fatura aslı gönderilmezse Alıcıya KDV ve varsa diğer yasal yükümlülükler iade edilemez.

Alıcının kusurundan kaynaklanan bir nedenle malın değerinde bir azalma olursa veya iade imkânsızlaşırsa Alıcı kusur oranında Satıcının zararını tazmin etmekle yükümlüdür. Ödemeler kredi kartı, EFT veya havale yöntemlerinden birisi kullanılarak yapılabilir.

Cayma Hakkı Kullanılamayacak Ürünler

Niteliği itibarıyla iade edilemeyecek mal/hizmetler, hızla bozulan ve son kullanma tarihi geçen mal/hizmetler, tek kullanımlık mal/hizmetler, kopyalanabilir her türlü yazılım ve programlardır. Ayrıca, her türlü yazılım ve programlarında, DVD, DIVX, VCD, CD, MD, videokasetlerde, bilgisayar ve kırtasiye sarf malzemelerinde (toner, kartuş, şerit ve benzeri) ile kozmetik malzemelerinde cayma hakkının kullanılabilmesi için mal/hizmetin ambalajının açılmamış, bozulmamış ve kullanılmamış olmaları şartı bulunmaktadır.

a) Fiyatı finansal piyasalardaki dalgalanmalara bağlı olarak değişen ve satıcı veya sağlayıcının kontrolünde olmayan mal veya hizmetlere ilişkin sözleşmeler. 

b) Tüketicinin istekleri veya kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan mallara ilişkin sözleşmeler. 

c) Çabuk bozulabilen veya son kullanma tarihi geçebilecek malların teslimine ilişkin sözleşmeler. 

ç) Tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olan mallardan; iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayanların teslimine ilişkin sözleşmeler. 

d) Tesliminden sonra başka ürünlerle karışan ve doğası gereği ayrıştırılması mümkün olmayan mallara ilişkin sözleşmeler. 

e) Malın tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olan malzemelerine ilişkin sözleşmeler. 

f) Abonelik sözleşmesi kapsamında sağlananlar dışında, gazete ve dergi gibi süreli yayınların teslimine ilişkin sözleşmeler. 

g) Belirli bir tarihte veya dönemde yapılması gereken, konaklama, eşya taşıma, araba kiralama, yiyecek-içecek tedariki ve eğlence veya dinlenme amacıyla yapılan boş zamanın değerlendirilmesine ilişkin sözleşmeler. 

ğ) Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler veya tüketiciye anında teslim edilen gayrimaddi mallara ilişkin sözleşmeler. 

h) Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile ifasına başlanan hizmetlere ilişkin sözleşmeler.

Nasıl İade Edebilirim  ?

Ürünü tarafımıza göndermeden önce iade talebinizi bu sayfadaki ürün iade formunu doldurarak tarafımıza bildirmeniz gerekmektedir. Teknik departmanımız tarafından iade ile ilgili gönderim onayının size iletilmesinden sonra  İlgili Kargo firması ile tarafımıza gönderiniz. Onay bilgisi size telefon veya mail yoluyla bildirilecektir. Kargo firmaları ile yapılan gönderilerin ücreti gönderen kişiye aittir. Karşı ödemeli gönderimler kabul edilmeyecektir. Tarafımıza gelen ürünlerin iade şartlarına uygun ulaştırılması durumunda ürün tutarlarının iadesi, ürünün tarafımıza ulaştığı gün işleme alınacaktır. Hangi ürünler iade alınır? Ürünün orijinalliğini, hijyenikliğini ve tekrar satılabilirliğinin korunması gerekmektedir. Bu nedenle herhangi bir şekilde ürün ambalajı hasarlı ürünleri, ambalajı açılmış, kullanılmış, tahrip olmuş ve benzeri durumlarda ürünleri iade alamamaktayız. Ürünün iadesi durumunda sizden ricamız ürünü iade nedeninizi bize belirtmenizdir.

Teslimat Bilgileri...

Sitemizde kategorilerinde sunulan ürünlerin farklı özellikleri nedeniyle taşıma ve teslimat koşulları zaman zaman değişiklik gösterebilmektedir.

 

Sipariş ve Gönderimlerde İlk Gönderim Firmamıza Ait Olup;

İade ve Değişim İşlemleri Müşteri Kaynaklı Olup; İkinci Ürün Gönderim İşlem Ücretleri Müşteri Tarafınca Karşılanmaktadır. 

İade ve Değişim Formunuzu Tarafımıza İletmeniz Dahilinde; İade ve Değişim İşlemlerinde Belirtilen  Kuralları Kabul ve Teyit Etmiş Olduğunuzu Belitmiş Olacaksınız.

 

Teşekkürler.