Benzer Ürünler
Grei Norm Refraktometre 0-80 Brix Pancar ve Meyve Değer Ölçüm Cihazı
Grei Norm Refraktometre 0-80 Brix Pancar ve Meyve Değer Ölçüm Cihazı
Grei Norm Refraktometre 0-80 Brix Pancar ve Meyve Değer Ölçüm Cihazı
Grei Norm Refraktometre 0-80 Brix Pancar ve Meyve Değer Ölçüm Cihazı

Grei Norm Refraktometre 0-80 Brix Pancar Ölçüm Cihazı

5,00
Fiyat : 853,50₺(KDV Dahil)
İndirimli : 852,50₺(KDV Dahil)
Stok Miktarı : 0

Her gün saat 14:00' a kadar gelen tüm siparişler aynı gün içerisinde kargoya teslim edilmektedir.

Grei Norm Refraktometre 0-80 Brix Pancar ve Meyve Değer Ölçüm Cihazı Özellikleri

Greinorm 0-80 brix refraktometre pancar ve meyve değer ölçüm cihazı küçük hacimli ve hafif olması nedeniyle pancar, meyve suyu, süt, salça, reçel gibi çeşitli gıda endüstrilerinde kullanılmaktadır.

Pancar özü ve belirtilen meyvelerin özü ile pancar ve meyve değer ve kalite ölçümünde kullanılmaktadır.

Yüksek Brix Ölçüm özelliği ile 80 Brix'e kadar olan değerlerin tümünü net ve kolay şekilde bire bir sonuç odaklı ölçmektedir.

El Tipi Refraktometreler, sıvı solüsyonların kırılma indislerini ölçen bir cihazlardır. Bu refraktometreler küçük hacimli ve hafif olması nedeniyle pancar, meyve suyu, süt, salça, reçel gibi çeşitli gıda endüstrilerinde kullanılmaktadır. 
Cihazda aksesuar olarak tornavida, pastör pipeti ve kalibrasyon sıvısı mevcuttur. Kutu içerisinde ayrıca koruma amaçlı deri kılıfı mevcuttur.

Pancar özü olan şeker özü şurubunun değer ve kalite ölçümünde kullanılmaktadır. Diğer bir çok meyveninde özü ile kalite ve değer ölçümü yapılabilir. 

ÖZellikler meyve suyu için üretilemmeyvelerin nektar ölçümü ve kalitesi kolaylıkla yapılabilmaktedir.
 
Kalibrasyon: Şeffaf kapağı kaldırıp camın üzerine 2-3 damla saf su damlatıp kapatın. Saf suyun hava kabarcığı olmadan bütün cam yüzeyini kaplaması gerekir. 30 saniye sonra şeffaf kapak ışık yönünde olacak şekilde mercekten bakın. Üst tarafı mavi alt tarafı beyaz olan bir çizgi göreceksiniz. Çizgi sıfır hizasına gelinceye kadar tornavida ile cihazın üzerindeki vidayı çevirin.Çizği 0 olarak sabitlendiğinde kalibrasyon  tamamlanmış olacaktır. 
 
Ölçüm : Şeffaf kapağı kaldırıp camın üzerine 2-3 damla örnek damlatıp kapatın. Örneğin hava kabarcığı olmadan bütün cam yüzeyini kaplaması gerekir. 30 saniye sonra şeffaf kapak ışık yönünde olacak şekilde mercekten bakın. Üst tarafı mavi alt tarafı beyaz olan bir çizgi göreceksiniz. Çizginin gösterdiği değeri okuyun. Çizğinin göstermiş olduğu değer sizin pancar yada meyvcenizin Brix ölçümü yani kalite ve değer göstergesidir.

Greinorm 0-80 brix refraktometre cihazının ölçüm prizması gösterilmektedir. Ölçümünü yapacağınız maddeyi bu bölüme koyarak ön tarafında bulunan merceğinden brix değerine bakabilirsiniz.

 NASIL ÖLÇÜM YAPILIR ?

Refraktometreyi uç kısmında bulunan numunenin damlatıldığı eğik prizmanın bulunduğu taraf ışığa bakacak şekilde gövdeden tutarak elinize alınız ve kapak kapalı konumda iken cihazın dürbün bölümünü gözünüze konumlandırıp gördüğünüz ölçüm tablosundaki değeri okumaya çalışın. Görmüş olduğunuz değerler net değil ise dürbünün hemen üzerindeki ayar halkasını çevirerek ölçüm tablosunu sağa sola çevirip netlik ayarı yapabilirsiniz.

ÖLÇÜMÜ YAPILAN ÇÖZELTİDEKİ OLAĞAN ŞEKER (°BX) DEĞERLERİ:

100 gram ağırlıktaki 25°Bx değerine sahip bir çözeltide; 25 gram şeker bulunuyor anlamına gelmektedir. Başka bir deyişle 100 gram ağırlığı bulunan 25°Bx' lik çözeltinin 25 gramı şeker, 75 gramı ise sudur.

greinorm 

Greniorm 0-80 brix refraktometre cihazının kutu içeriği;  Greniorm 0-80 brix refraktometre cihazı, temizleme mendili, tornavida, kalibrasyon sıvısı, pastör pipeti ve test sertifikasıdır.

Güvenli alışverişin adresi www.tarimgaraj.com

DetayContact
Detay İkon
 • Kolay
  İade
 • Kapıda Ödeme
  Kredi Kartı/ Nakit
 • %4 İndirim
  Havale/Eft
 • 150TL ve üzeri
  Ücretsiz Kargo