TG-THM0079
24,90₺ KDV Dahil
Hızlı Kargo
Güvenli Alışveriş
TG-THM0049X
28,00₺ KDV Dahil
Hızlı Kargo
Güvenli Alışveriş
TG-THM0081X
27,50₺ KDV Dahil
Hızlı Kargo
Güvenli Alışveriş
TG-THM0078X
28,50₺ KDV Dahil
Hızlı Kargo
Güvenli Alışveriş
TG-THM0051X
28,00₺ KDV Dahil
Hızlı Kargo
Güvenli Alışveriş
TG-THM0050
28,50₺ KDV Dahil
Hızlı Kargo
Güvenli Alışveriş
TG-NSL01A
13,50₺ KDV Dahil
Hızlı Kargo
Güvenli Alışveriş
TG-THM0046
28,50₺ KDV Dahil
Hızlı Kargo
Güvenli Alışveriş
TG-THM0048
32,00₺ KDV Dahil
Hızlı Kargo
Güvenli Alışveriş
TG-SNGR33
21,00₺ KDV Dahil
Hızlı Kargo
Güvenli Alışveriş
TG-SNGR39
22,50₺ KDV Dahil
Hızlı Kargo
Güvenli Alışveriş
TG-SNGR45
21,00₺ KDV Dahil
Hızlı Kargo
Güvenli Alışveriş
TG-SNGR61
21,00₺ KDV Dahil
Hızlı Kargo
Güvenli Alışveriş
TG-SNGR63
21,50₺ KDV Dahil
Hızlı Kargo
Güvenli Alışveriş
TG-SBZ150
13,56₺ KDV Dahil
15,90₺ KDV Dahil
%15 İndirim
%15İndirim
Hızlı Kargo
Güvenli Alışveriş
Kategori Video

Domates Tohumları

Aydemirler Tarım olarak, 1962’den bu yana sektörde edindiğimiz deneyimi, 2018 yılında hayata geçen online satış sitemiz ile ileriye taşıyoruz. Tarımdaki tüm yenilikleri ve trendleri tarimgaraj.com üzerinden tüketiciye ulaştırmayı amaçlıyoruz.

Ekimi en sık yapılan ürünlerden olan domates, farklı çeşitleri ile öne çıkıyor. Domates ekimini ister hobi amaçlı, isterseniz de ticari olarak yapın, iyi tohum ile iyi sonuçlar alırsınız. Bu nedenle en kaliteli domates tohumu çeşitleri aramanızda, tarimgaraj.com’un zengin ürün yelpazesinden faydalanabilirsiniz.

Domates Tohumu

Yaz aylarının en sevilen ürünlerinden olan domates, bahçelerde olduğu kadar tarla ve seralarda da bolca ekilir. Domates çeşitleri oldukça bol olduğu için her domatesin farklı bir tohumu bulunmaktadır. Yetiştirme alanınıza ve iklim şartlarına uygun bir domates türü tercih ederek, dikimini yapmak için uygun tohumu kullanmanız gerekmektedir. En iyi domates tohumu hangisidir diye merak ediyorsanız, domates tohumu çeşitlerini ve sahip oldukları özellikleri inceleyebilirsiniz.

Domates Tohumu Çeşitleri

Ülkemizde ve dünyada çok sayıda domates türü bulunmaktadır. Bunların arasında en çok tercih edilenler ve lezzetli bulunanlar ise en popüler olanlardır. Her domates çeşidinin yetişmesi için gerekli olan koşullar farklılık göstermektedir. Domates tohumu çeşitlerine göz atarak, ülkemizde üretimi en çok yapılan ve en kolay yetişen türünü bulmanız kolay olacaktır.

Yerli Domates

Yabancı tohumlardan elde edilmeyen ve yerel olup, o bölgede yetişen domatesler yerli domates olarak anılırlar. Köy tipi ya da köy domatesi de denilen yerli domates, yarı sırık bir domates çeşidi olmakla beraber, ince kabuklu ve lezzetlidir. Açık tarla yetiştiriciliği için uygun olan yerli domates tohumu ile elde edilen domatesler, etli ve dilimlidirler.

Çeri Domates

İngilizce’de kiraz anlamına gelen cherry kelimesinden gelen adı nedeniyle kiraz domates olarak da bilinen çeri domates; küçük, yuvarlak ve lezzetli bir domates çeşididir. Akdeniz bölgesindeki seralarda sıklıkla yetiştirilir ve özellikle salatalarda kullanılır. Sofralık bir domates çeşididir ve uygun çeri domates tohumu ile en lezzetli mahsulü alabilirsiniz.

Pembe Domates

Anadolu’nun en eski domates çeşitlerinden olan pembe domates; yöresel, doğal ve ince kabuklu bir domates çeşidi olarak bilinir. Pembe domates yalnızca yaz aylarında yetiştiği için domates tohumu ekimi için en uygun zamanı belirlemelisiniz.

Organik Domates

Organik domates tohumu en sağlıklı bulunan domates çeşidini yetiştirmek için ihtiyaç duyulan tohumdur. En güçlü antioksidan olan likopen deposu olarak bilinen organik domates, vitamin açısından zengindir ve kalp – damar sağlığı için oldukça faydalıdır. Lezzetli bir alternatif olan organik domates, aynı zamanda çok lezzetli bulunmaktadır.

Salkım Domates

Pek çok domates çeşidine göre daha küçük ve kokulu olan salkım domates, yoğun lezzeti ile salatalarda ve sofrada en çok tercih edilen türdür. Salkım domates tohumu en sık tercih edilen ve ekimi yapılan türlerin başında gelmektedir.

Domates Nasıl Ekilir?

Domates, sıcağı ve güneş ışığını seven bir ürün olduğu için ekim yapılacak toprak sıcaklığının 20 derece civarında olması istenir. Domates tohumu nasıl ekilir diye merak edenler, işlenmiş toprağın mutlaka olması gerektiğini bilmeli. Kaliteli ve güvenilir bir tohum ekimi, verimi ve hasadın yüksek performansa sahip olmasını sağlayacağı için daima üst kalite bir tohum tercihinde bulunulmalı.

İşlenmiş ve nemli toprağın 2 – 3 derinine yerleştirilen tohumların üstü, ince ve elenmiş toprakla yaklaşık 1 – 2 cm kadar kapatılmalı. Toprak yüzeyi, şeffaf bir naylonla kapatılır ve çimlenme olana kadar nemli kalması sağlanır.

Domates Ne Zaman Ekilir?

Domates tohumu ne zaman ekilir sorusunun cevabı, soğukların ve don olaylarının bittiği ve artık havaların ısınmaya başladığı ilkbahar aylarıdır. Bölgesel iklim farklarına bağlı olarak; mart, nisan ya da mayıs ayları domates tohumu hangi ayda ekilir diye merak edenlerin aradıkları yanıt olacaktır.

Domates Hangi Ayda Çimlenir?

Domates, uygun şartlarda ekimi yapıldığı takdirde kısa sürede çimlenen bir üründür. Bu nedenle ilkbahar aylarında ekimi yapıldıktan sonra yine aynı mevsim içinde çimlenme süreci tamamlanır. Domates tohumu kaç günde çimlenir derseniz, 15 ila 20 gün içinde çimlenme süreci tamamlanır.

Domates Tohumu Nasıl Saklanır?

Domates tohumu nasıl saklanır konusunu arayanlar için en pratik yol; serin, kuru ve ışık almayan bir ortamda muhafaza etmektir.

Domates Tohumu Fiyatı

Domates tohumu nasıl alınır diye düşünüyorsanız, tarimgaraj.com’un çeşitli ve üstün kaliteli domates tohumlarını tercih ederek, yüksek verim alabilirsiniz. Domates tohumu fiyatları, son derece makul ve ekonomik olmaları ile öne çıkıyor.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR