Benzer Ürünler
Biovin Fosforo Zinc NP Gübre Çözeltisi Bitki Besini 20 Kg
Biovin Fosforo Zinc NP Gübre Çözeltisi Bitki Besini 20 Kg
Biovin Fosforo Zinc NP Gübre Çözeltisi Bitki Besini 20 Kg

Biovin Fosforo Zinc NP Gübre Çözeltisi Bitki Besini

5,00
Fiyat : 317,25₺(KDV Dahil)
İndirimli : 316,25₺(KDV Dahil)
Stok Miktarı : 0

Her gün saat 14:00' a kadar gelen tüm siparişler aynı gün içerisinde kargoya teslim edilmektedir.

Biovin Fosforo Zinc NP Gübre Çözeltisi Bitki Besini 20 Kg Özellikleri

Üre azotu, fosfor ve çinko içeren mükemmel bir karışımdır
Azot vejetatif gelişmeyi teşvik ederken, aynı zamanda bitki bünyesinde proteinlerin amino asit oluşum sürecine etki eder. Bitki bu besini protein sentezinde kullanırken daha az enerji harcamaktadır, aynı zaman¬da taşıyıcı görevini üstlenen azot bitkilerde klorofil oluşumu ve gelişmeyi de teşvik ederek, beslenme dengesini oluşturup bitkinin damarlarındaki gelişimini sağlayarak canlı kalmasında öncül bir etkendir.

Aynı zamanda suyun bitkiye alımını ve kullanımında görev alarak generatif ve meyvedeki şekil bozukluklarını önleyici etkisi vardır.

Polen oluşumu, çiçeklenme, döllenme ve çiçek sapının kuvvetli olması için kullanılması bitki için önem oluşturmak¬tadır. Kaliteli çiçek dolayısı ile meyve oluşumunun artmasını sağlamaktadır Çiçek öncesi kullanımların döl oluşumu ve bitki kök bölgesinde saçak kök oluşumunda büyük faydası gözlemlenmiştir 

Çinko, bitkinin enzimatik hidrolizi ve bitki bünyesindeki gelişim düzenleyicilerin manevra kabiliyetleri açıcından büyük önem taşır. Bünyesindeki çinko hem element arazları hem de bitkinin hayati fonksiyonları açısından büyük önem taşımaktadır.

UYGULAMA ŞEKLİ ve DOZLARI:

Yağmurlama ve Damla Sulama;

Element noksanlığını önlem amaçlı kullanımlarda : 0,5 Lt – 1 Lt /da 

Element eksikliği net bir biçimde açığa çıkması halinde : 1 Lt – 2 Lt /da

Yaprak uygulaması : 0,2 Lt – 0,3 Lt /da

Bütün bitki gruplarında güvenle kullanımı olan FOSFOROZINC bitkilerin önemli faaliyetlerinden sorumlu olan çiçeklenme, döl, saçak, kök oluşumu, verim kalitesi gibi elementlerin uygulaması yapılırken sabah erken saatler veya akşam üstü serinliğinde uygulanması önerilir. Öğlen sıcağında oluşabilecek nem sonucu buharlaşma veya sıcaktan kaynaklı fototoksit oluşumlarının önüne geçilmiş ve daha faydalı bir uygulama yapılmış olur.

KARIŞABİLİRLİĞİ

Alkali reaksiyonlu gübreler pestisit ve gübreler hariç birçok pestisit ve gübre ile karıştırılarak kullanılabilir. Ancak birden fazla gübre ve ilaç ile karıştırılarak aynı anda kullanılması tavsiye edilmez. Birden fazla karışım yapılacak ise karışımdan önce ön karışım testi yapılması tavsiye edilir.

Güvenli alışverişin adresi www.tarimgaraj.com

 

DetayContact
Detay İkon
 • Kolay
  İade
 • Kapıda Ödeme
  Kredi Kartı/ Nakit
 • %4 İndirim
  Havale/Eft
 • 150TL ve üzeri
  Ücretsiz Kargo