Arzuman Ilıca Acı Biber Tohum
Arzuman Ilıca Acı Biber Tohum
Arzuman Ilıca Acı Biber Tohum

Arzuman Ilıca Acı Biber Tohumu

5,00
Fiyat : 7,50₺(KDV Dahil)
Stok Miktarı : 50
Arzuman Tohum

Arzuman Ilıca Acı Biber Tohum Özellikleri

  Belirtilen fiyat 10 gram fiyatıdır. Farklı alımlar için seçim yapabilirsiniz.

Acı biber çeşididir. Önceden sürülmüş ya da bellenmiş olan toprak; tırmık ya da benzer bir aletle ekim için uygun hale getirilir, ekim yapılıcak alan tavsiye edilen miktarlarda gübrelenir, keseksiz düzgün bir  toprak yüzeyi oluşturulur.

Bibber ılık ve sıcak iklim sebzesidir. Tohumdan fide yapılarak üretim tavsiye edilir. Tavlı toprağa 0,5-1 cm derinliğe ekilen tohumlar, sera etkisi sağlamak için torağın üzerine naylon vb. örtülmeli. Ekilen tohumlar 7-8 hafta sonra fide olarak yerlerine şaşırtılır. Ortalama 20-30°C sıcaklık bitki gelişimi için uygundur. 80-100 gün sonra hasad yapılabilir.

Nemli toprağa ekim yapmak tohumun hızlı çimlenmesini sağlar. Özellikle yüzlek ekilen küçük taneli tohumları yerlerinden oynatacak  tazyikli sulama yapılmamalı ve toprak yüzeyinde göllenme oluşturulmamalıdır. Sıcak havalarda sulama sıklığı artırılmalı ve toprağın nemli kalmasına özen gösterilmelidir. Yabancı ot ve zararlılarla mücadeleye dikkat edilmelidir.

Ilıca Acı Biber Özellikleri ;

Standart, ince, sivri, acı bir çeşittir

Sap kısmı hafif körüklü ve orta çekirdekli dir

Meyveler koyu yeşil renktedir

Sofralık ve turşuluk için uygundur

Ürünümüz yerli üretim olup; 24 ay garantilidir

Güvenli alışverişin adresi www.tarimgaraj.com

 

Biber Tohumu Acı Ilıca Ekim-Dikim Tablosu

 

* Arzuman tohum paketlemesi 5553 Sayılı Tohumculuk ve İlgili Yönetmelikleri esas alınarak üretilip paketlenmiştir.  Tohumların sahip oldukları çimlenme gücünü korumak amacıyla paketlerin direkt güneş ışığından uzak, serin ve kuru yerde, ağzı açılmadan muhafazası tavsiye edilir. Tohum ilaç uygulaması nedeni ile insan ve hayvan yemi olarak tüketilmez. Kontrollere rağmen ürün kelitesindestandartlara uygunsuzluk tespitinde, firmamızın sorumluluğu tohumluk bedeli ile sınırlıdır.

 

Benzer Ürünler
DetayContact
Detay İkon
 • Kolay
  İade
 • Kapıda Ödeme
  Kredi Kartı/ Nakit
 • %4 İndirim
  Havale/Eft
 • 100TL ve üzeri
  Ücretsiz Kargo