TG-ARI031A
155,00₺ KDV Dahil
Hızlı Kargo
Güvenli Alışveriş
TG-ARI037
235,00₺ KDV Dahil
Hızlı Kargo
Güvenli Alışveriş
trmgrj_arclk002
375,00₺ KDV Dahil
Ücretsiz Kargo
Hızlı Kargo
Güvenli Alışveriş
TG-ARI0117A
125,00₺ KDV Dahil
Hızlı Kargo
Güvenli Alışveriş
TG-ARI032A
49,90₺ KDV Dahil
55,00₺ KDV Dahil
%9 İndirim
%9İndirim
Hızlı Kargo
Güvenli Alışveriş
TG-ARI038
225,00₺ KDV Dahil
250,00₺ KDV Dahil
%10 İndirim
%10İndirim
Hızlı Kargo
Güvenli Alışveriş
TG-ARI030B
49,90₺ KDV Dahil
245,00₺ KDV Dahil
%80 İndirim
%80İndirim
Hızlı Kargo
Güvenli Alışveriş
TG-ARI040
245,00₺ KDV Dahil
275,00₺ KDV Dahil
%11 İndirim
%11İndirim
Hızlı Kargo
Güvenli Alışveriş
TG-ARI088A
165,00₺ KDV Dahil
750,00₺ KDV Dahil
%78 İndirim
%78İndirim
Hızlı Kargo
Güvenli Alışveriş
Tükendi
TG-ARI087A
24,90₺ KDV Dahil
25,90₺ KDV Dahil
Hızlı Kargo
Güvenli Alışveriş
Tükendi
TG-ARI086A
37,50₺ KDV Dahil
Hızlı Kargo
Güvenli Alışveriş
Kategori Video

Arıcı Kıyafetleri

Arıcılık ile uğraşan kişilerin giydikleri korunaklı kıyafetlere arıcı koruma kıyafeti denilmektedir. Arılar kolay bir şekilde saldırıya geçebileceğinden arıcılık ile uğraşan kişiler için ciddi yaralanmalara sebep olabilirler. Özellikle de büyük arı kovanları ile çalışan kişilerin arıcı kıyafeti giymesi arı sokmalarından korunmaları için şarttır. Alerjik bir bünyeye sahip bireylerde arı sokması ölümcül sonuçlara yol açabilir. Arıcılık ile uğraşan kişilerin bedenlerini saran ekipmanlar giymeleri gerekmektedir. Arıcı kıyafetleri arasında yer alan ekipmanlar ise şöyledir:

• Arıcı maskesi

• Arıcı şapkası

• Arıcı ceketi

Yukarıda yer alan arıcı kıyafetlerinde birçok farklı model bulunmaktadır.  İhtiyaçlara göre seçebileceğiniz modeller ile arıcılık işleri ile uğraşırken vücudunuzu tamamen koruyabilirsiniz.  İster amatör ister profesyonel bir şekilde arıcılık ile uğraşan kişilerin kaliteli ekipmanlara sahip olmanız gerekmekte.

Arıcı Maskesi

Arıcılık işi ile uğraşan kişilerin en çok dikkat etmesi gereken bölgelerden birisi baş kısmıdır. Baş kısmı kaliteli bir ekipman ile korunmayan bir kişinin olası bir arı saldırısında ciddi hasar alması olasıdır. Bu durumlar için ise oval başlıklı arıcı maskesi tasarlanmıştır. Ancak, bir maske sağlığın korunmasında yeterli olmaz. Bunun yanında, arıcı pantolonu ve ceketi de giyilmelidir.

Arıcı maskelerinde şapka ve peçe bir arada yer alır. Bunun nedeni maskenin arıcı tulumu ile kullanılmasının daha kolay olması ve daha sağlam bir koruma sağlayarak herhangi bir arının içeriye girmesini engellemesidir.

Arıcı Kıyafetleri Modelleri

Arıcı kıyafetleri çeşitli ihtiyaçlara göre değişiklik gösterir. Model olarak en geniş yelpaze arıcı maskelerinde yer alır. Örneğin, yuvarlak peçeli maskeler kullanıcılara daha geniş bir görüş alanı sağlamaktadır. Bunun yanı sıra yüz ve peçe arasında yer alan büyük boşluk da kullanıcılara geniş bir hareket kabiliyeti sağlamaktadır. Diğer avantajlar ise şöyledir:

• Sahip olduğu geniş alan sayesinde yüksek bir havalandırma sağlar. Bu sayede sıcak havalarda kullanıldığında serin bir kullanıma sahip olursunuz.

• Eksim modeller sayesinde şık bir tasarıma kavuşabilirsiniz.

• Kare peçeli modeller ile arıcı kıyafetlerinizi çantanızda kolay bir şekilde saklama imkanı elde edebilirsiniz.

Kaliteli arıcı maskesi sayesinde arıların saldırılarından korunabilir ve sağlıklı bir şekilde işlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Arıcılık Elbisesi

Arıcılık işlerinde vücudunuzu arı sokmalarından korumak için kaliteli bir arıcı elbisesi gerekir. Özellikle de büyük arı kovanlarında arıcılık işi yapıyorsanız, bu durum çok daha önemli bir hale gelir. Vücudun korunmasında önemli olan bir diğer ekipman ise arıcılık maskeleridir. En çok kullanılan arıcılık maskeleri arasında astronot arı maskesi yer alır.

Arıcılık işlerinde vücudun korunmasının yanı sıra rahat hareket kabiliyeti ve havalandırma konuları da oldukça önemlidir. Bu nedenle, ihtiyaçlarınızı doğru bir şekilde belirleyerek en uygun arıcı kıyafeti konusunda isabetli bir seçim yapabilirsiniz. Tüm modellerin sahip olduğu özellikler, arıcı kıyafetleri fiyatları konusunda da etkileyici bir faktör olarak karşımıza çıkmaktadır.  Tarım ile ilgili en kaliteli ekipmanlar için tarımgaraj.com inceleyin ve fırsatları kaçırmayın.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR