4 Başlıklı Hilal Tip Uzatılabilir İlaçlama Makina Aparatı
4 Başlıklı Hilal Tip Uzatılabilir İlaçlama Makina Aparatı
4 Başlıklı Hilal Tip Uzatılabilir İlaçlama Makina Aparatı
4 Başlıklı Hilal Tip Uzatılabilir İlaçlama Makina Aparatı
4 Başlıklı İlaçlama Makina Aparatı - Uzatılabilir
4 Başlıklı İlaçlama Makina Aparatı - Uzatılabilir
4 Başlıklı İlaçlama Makina Aparatı - Uzatılabilir
4 Başlıklı İlaçlama Makina Aparatı - Uzatılabilir

4 Başlıklı Hilal Tip Uzatılabilir İlaçlama Makina Aparatı

4,50
Fiyat : 2.490,00₺(KDV Dahil)
Stok Miktarı : 5

 

Her gün saat 14:00' a kadar gelen tüm siparişler aynı gün içerisinde kargoya teslim edilmektedir.

 

 

4 Başlıklı Hilal Tip Uzatılabilir İlaçlama Makina Aparatı Özellikleri

*Dikkat: İlaçlama aparatlarımız bağlantı aparat iki delik arası mesafe; aparat bağlantı alanı boşluğu ile birlikte 62 cm-67 cm'e kadar uygun olup;

tüm standart tip ilaçlama makinaları ile uyumludur. Özel üretim ilaçlama makinaları için iletişime geçerek teyit ediniz. 

    İlaçlama aparatımız hilal şeklinde sağa ve sola kayabilmenin yanında aynı zamanda yüksek ağaçlarda daha verimli ilaçlama

işlemi yapabilmek için kullanım sağlanan uzatılabilir ilaçlama aparatımız 50 cm yukarı doğru uzatıldığında her bir memenin atış mesafesi

6 metre ile birlikte yüksek ağaçların en üstüne kadar atış yapabilmektedir. 

   Traktör kuyruk mili ile ve elektrik ile çalışabilen tüm ilaçlama makinalarına  kolayca montaj yapılabilcek şekilde şekilde tasarlanmış olan ilaçlama makinası aparatları mız; Kutu içerisinde takım halinde (bağlantı hortum ve gerekli malzemeler) gönderim sağlanmaktadır. Turbo tip'i ilaçlama makinaları'nın yapmış olduğu görevi, basit tip ilaçlama makinalarında sadece basit bir aparat değiştirilerek yapılabilir hale getirmektedir.

Aparatlarda kullanılan meme 360 derece hareketli olup, meme arkasındaki ayar tutamağı ile ileri geri hareket ettirilerek,uzak veya yakın mesafe atış pulverizesi ayarlanılabilir. Tamamen sıkıldığında ise meme atışı kapatılabilir.

 • İlaçlama mesafesi 5.5 - 6 metredir.
 • Çok fonksiyonlu bir üründür.
 • İlaçlama memeleri portatif olup,hareket ettirilebilir.(isteğe bağlı)
 • İş bitiminde yine kolayca sökülüp,yerine başka bir aparat bağlanılabilir.
 • Orta kısımdaki profili  50 cm olmak üzere yukarıya kaldırılabilir.

Güvenli alışverişin adresi www.tarimgaraj.com

Tarihte Tarım Notları: 

Amman’da bulunan 10 bin yıllık bir köy olan Ain Ghazal, insanlık tarihinin en önemli aşamalarından biri olan tarıma geçiş hakkında paha biçilemez bilgiler sunuyor.

İnsanlık tarıma geçişle birlikte göçebelikten yerleşik hayata geçti ve bugün içinde yaşadığımıza benzer bir toplum hayatının temellerini attı.

Ain Ghazal ve Yakın Doğu’daki diğer yerleşim bölgelerindeki iskeletlerden elde edilen DNA’lar, tarıma geçiş hakkında önemli bilgiler veriyor.

Amman’da 10 bin yıllık bir köy olan Ain Ghazal, tarımın doğuşundan sonra ortaya çıkan bir yer olarak biliniyor.

Bu yerleşim yerinde yaşayanlar, arpa, buğday, bezelye ve mercimek yetiştiriyor ve taştan yapılma evlerde yaşıyorlardı.

Yaşadıkları topraklarda hayatlarını sürdürebilmek adına, tarıma engel zararlı bitkileri uzaklaştırarak bitkilerinin oluşumunu hızlandırmaları, kaliteli ve sağlıklı bitkiler yetiştirmleri gerekmekteydi.

Bunun önüne geçmek için temizleme ve koparma işlemleri yapılsada yeterli olmuyordu.

Bu yüzden bir çok yöntem denendi, bu yöntemler arasında kabile içinde bilgin veya şamanların yaptıgı bitkisel zehirlerde bulunmaktaydı bu zehirler ilk tarım ilacı olarak kullanıldı.

Fakat bu zehirler ekilen mahsulede zarar vermekteydi;  Ain Ghazal yerlileri bitkilerinin zarar görmemesi için zehre karşı daha dayanıklı ürünler yetiştirmek zorundaydı; bunu sağlamak oldukça zordu.

Bir çok yöntem denensede sorun çözülemedi ilerleyen zaman içinde kabile çiftçilerinden Zenkid Enkzal'ın dikkati sonucunda tarım yapılan alanlarda bir farklılık görüldü. 

Mahsul hasat dönemlerinde farkedilen ise;  zaman içinde ölülerinin bulunduğu alanlarda ve dışkı atıklarının bulunduğu bölgelerde atılan tohuhumların

daha çabuk yetiştiği ve mahsulün daha dolgun ve kaliteli oldugunun farkına varmışlardır. Tarım tarihide dışkı ve cesetler doğal gübre ve toprak katkısı olarak kullanılarak daha verimli mahsuller gelişmiştir.

İlaçlama işlemlerinde zarar gören bitkileri doğal Gübreler ile daha dayanıklı ve verimli hale getirilebilmekte ve direçleri artırılabilmektedir.

 

Benzer Ürünler
DetayContact
Detay İkon
 • Kolay
  İade
 • Kapıda Ödeme
  Kredi Kartı/ Nakit
 • %4 İndirim
  Havale/Eft
 • 150TL ve üzeri
  Ücretsiz Kargo